ارتودنسی

دکتر اسامه قاسمی ارتودنسی

معرفی ارتودنسی  دندان

ارتودنسی دندان یک راه عالی برای افزایش اعتماد به نفس، افزایش سلامتی دهان و ایجاد یک لبخند زیبا است. هدف ما تامین با کیفیت‌ترین درمان است.پیشرفت‌های تکنولوژی در زمینه دندانپزشکی و پزشکی در این دهه بسیار چشمگیر بوده است. رشته ارتودنسی هم از این قاعده مستثنی نیست. سعی ما استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز برای شما بیماران عزیز است تا جدیدترین روش درمان با جدیدترین وسایل و مواد مصرفی برای شما به کار رود. هدف ما ارائه بهترین نوع درمان است.

 

موارد ضروری برای ارتودنسی دندان

نامرتبی دندانی، فاصله بین دندان‌ها، دندان‌های بیرون زده یا عقب رفته، دندان‌های نهفته، کراس بایت دندانی، قوس فکی تنگ، اختلاف در خط وسط دندان‌ها، فاصله بین دندان‌های قوس بالا و پائین، پوشش زیاد دندان‌های بالا روی دندان‌های پائین، مشکلات رشدی صورت، اختلاف عرضی دو فک، مشکلات مفصل گیجگاهی فکی، ردیف کردن دندان‌ها برای ایمپلنت کردن یا روکش گذاشتن.

 

تعداد جلسات مورد نیاز

این پیشرفت‌های تکنولوژی باعث شده که درمان بیماران با سرعت بیشتری انجام شود، درمان راحت‌تر و بدون درد گردد، کارائی و تطابق حرکت دندان‌ها به خاطر استفاده از فنرها و سیم‌های تایتانیوم با نیروهای ملایم بیشتر شود و تعداد جلساتی که به مطب مراجعه می‌کنید تا به بهترین نتیجه درمان برسیم کمتر شود.

نمونه کارها:

ارتودنسی دکتر اسامه قاسمی
Before
ortho1-b
After
ارتودنسی ثابت به روش MBT

ارتودنسی به روش سیم و براکت

ارتودنسی به وسیله براکت های سرامیکی‌ و یا همرنگ دندان

ارتودنسی به روش بریس‌های درونی

ارتودنسی نامرئی به وسیله الاینر‌های شفاف

 

همکاری و مراجعات منظم بیمار به کلینیک، جهت فعال کردن فنر های ارتودنسی الزامی است.

پس از چسباندن سیم های ثابت در دهان، چند روز اول صحبت کردن و غذا خوردن دچار مشکل می شود اما به مرور زمان به آن عادت خواهید کرد.

پس از نصب براکت، تا چند روز از غذاهای نرم استفاده کنید.

در روزهای اول از خوردن مواد غذایی رنگی مانند سس، سبزی، شکالت، نوشابه، چای، قهوه و … خودداری کنید.

از جویدن آدامس و خوردن خوراکی های سفت و چسبنده مانند ته دیگ، گز و تافی برای جلوگیری از شکسنت و کج شدن سیم های ارتودنسی به شدت اجتناب کنید.

از شکستن تنقلات مثل تخمه و بادام … خودداری کنید.

جهت جلوگیری از گیر مواد غذایی و پوسیدگی دندان ها می بایست براکت ها و سیم های ثابت ارتودنسی توسط مسواک های مخصوص و برس های بین دندانی متیز گردد تا از بو گرفتن و تغییر رنگ دندان ها جلوگیری شود.

هنگام فعالیت های شدید ورزشی و سنگین که ممکن است با ضربه به سر و صورت همراه باشد و یا هنگام شنا، مراقب سیم های ارتودنسی باشید و در صورت امکان از محافظ استفاده کنید.

در صورت افتادن یا شل شدن براکتها، به کلینیک مراجعه منایید.

با مشاهده هرگونه زخم و ممانعت در غذا خوردن و صحبت کردن، هرگز براکت را دستکاری نکنید و به کلینیک مراجعه کنید.