سفید کردن دندان (بلیچینگ)

سفید کردن دندان - دکتر اسامه قاسمی

سفید کردن دندان ها (بلیچینگ)

بدرنگی دندان‌ها که در اثر رنگ مواد غذایی، سیگار و … به وجود می آید، در زیبایی خنده بسیار موثر است. بلیچینگ دندان راه حل رفع این بدرنگی‌ها و برگرداندن ظاهر زیبا به لبخند فرد است. برای بلیچینگ در مطب معمولا از غلظت‌های بالای ماده سفید کننده استفاده می‌شود که به سرعت دندان‌ها را سفید می‌نماید . بلیچینگ در خانه تضمین ماندگاری این سفیدی است. در این روش بعد از اینکه دندان ‌پزشک قالب دندان‌ها را می‌گیرد، وسیله‌ای ساخته می‌شود که به آن تری بلیچینگ می‌گوییم. این وسیله به شکل دندان‌ها و شفاف است. بیمار باید هر شب یا هر روز طبق دستور، ماده بلیچینگ را درون تری و در نواحی مربوط به هر دندان قرار دهد و تری را روی دندان‌ها بگذارد.

مراقبت های بعد از سفید کردن دندان

درمان سفید کردن دندان ها باعث می‌گردد دندان‌ها بلافاصله پس از درمان به شدت مستعد لکه شدن گردند. توصیه‌های زیر را تا ۴۸ ساعت پس از درمان رعایت کنید تا سفیدی و درخشندگی دندان‌ها را حفظ نمایید.

  • نوشیدنی‌های تیره رنگی مانند چای، قهوه، کوکا یا هر گونه نوشابه رنگی نیاشامید. دندان‌ها رنگ را تا سه روز پس از درمان جذب می‌کند.
  • خوراکی‌هایی مانند انگور، گوجه فرنگی، گیلاس، تمشک، شاه توت، خردل، سس اسپاگتی، سویا سس، بلوبری و مافین بلوبری، خورش‌ها و سوپ‌های تیره رنگ، شکلات تلخ، یخمک و بستنی یخی میل نکنید.
  • اگر هر یک از خوراکی‌های فوق را در چند روز نخست پس از سفید کردن دندان‌ها میل کردید، بلافاصله دندان‌ها را مسواک بزنید و دهان را شستشو دهید.
  • فکر کنید که چه موادی یک پیراهن سفید را لک می‌کند، همان‌ها دندان‌ها را نیز لکه می‌کند.
  • از نوشیدن مایعات خیلی داغ یا سرد نیز خودداری کنید، چون دماهای بسیار بالا یا پایین باعث انقباض و انبساط دندان می‌شود و به لکه‌ها اجازه نفوذ می‌دهد.
  • سیگار کشیدن منجر به ایجاد لکه در دندان‌ها می‌گردد.